Δήμαρχε Πέλλας με ευχολόγια δεν λύνονται τα θέματα διαχείρισης των αδέσποτων (βίντεο)
Η Κική Δημητριάδου που είναι νηπιαγωγός και ένα από τα πιο δραστήρια μέλη του Συλλόγου Ζωόφιλων Γιαννιτσών παρακολούθησε την Πέμπτη 21 Ιανουαρίου την σύσκεψη που οργάνωσε ο Δήμος Πέλλας ανταποκρινόμενη στο κάλεσμα με θέμα: «Προτάσεις και μέτρα περιορισμού των αδέσποτων ζώων».
"Στις αναπτυγμένες χώρες, εφόσον το επιτρέπουν οι συνθήκες και δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι, εφαρμόζεται η στείρωση, ο εμβολιασμός, η υιοθεσία των αδέσποτων ζώων και η από αέρος ανοσοποίηση των άγριων ζώων με δολώματα που περιέχουν σε κάψουλες ειδικό στέλεχος εξασθενημένου ιού."
http://www.diagnovet.gr/wp-content/uploads/2012/10/Lyssa_Epiptvseis_Dhmosia_Ygeia-1.pdf
Κακώς κυρία Ηλιοπούλου αφήνετε να εννοηθεί ότι υπάρχει η επιλογή του πογκρόμ και ΚΥΡΙΩΣ αγρίων ζώων.
Δεν θα πρέπει οι έλληνες να έχουν την επιλογή του αναπτυγμένου ή του υπανάπτυκτου;
skotwsan thn alepou me ksula petres ki oti allo vrikan mprosta tous...mallon vrike polu pio martyriko thanato apo oti tha evriske apo th lussa.den kserw an eimai upervolikh paidia alla egw to thewro tragiko..
Το ίδιο να ελπίζουμε όμως και για τα υγιή άγρια ζώα.