«Και 1 θύμα ρατσιστικής βίας είναι πολύ!»
Αυτό το σκίτσο του Πάνου Ζάχαρη δημιουργήθηκε με αφορμή τη Διεθνή Ημέρα για την Εξάλειψη των Φυλετικών Διακρίσεων και αναρτήθηκε μαζί με τις γελοιογραφίες και τα σκίτσα άλλων 11 δημιουργών στην ιστοσελίδα www.1againstracism.gr. Η έκθεση αυτή φιλοξενείται και στον πολυχώρο The Hub (Αλκμήνης 5 & Σφηττιών 3, Γκάζι) και αξίζει να της ρίξετε παραπάνω από μια ματιά.
Όχι το περιβάλλον…Τους χώρους που ζουν άνθρωποι. Γιατί τα σκυλιά αν δεν αιχμαλωτίζονταν και ζούσαν στο περιβάλλον τους που οι άνθρωποι δεν σεβάστηκαν και κατέστρεψαν, θα έχεζαν και κανείς δεν θα ήταν να τα μαζεύει, και βέβαια καμιά καταστροφή δεν θα προκαλούνταν στο περιβάλλον.