Θεσσαλονίκη: Έκλεισε τα νεογέννητα γατάκια σε σακούλα και τα πέταξε
Σήμερα «διαφημίζουμε» τα γατάκια που βλέπετε και η φωτογραφία είναι εξαιρετικά αφιερωμένη σ’ εκείνους, οι οποίοι είναι αντίθετοι με τις στειρώσεις των ζώων συντροφιάς. Αυτά τα μωρά κάποιος που δεν στείρωσε ούτε τη γάτα του, ούτε την ανεπιθύμητη γάτα της αυλής του, τα έχωσε σε μια πλαστική σακούλα και τα πέταξε στα σκουπίδια.
Ελπίζω να βρεθεί ένας πολιτικός που να είναι πραγματικός ζωόφιλος. Και να επιτρέψει τις δωρεάν στειρωσεις και να μην μπαίνει εμπόδιο στους διάφορους οργανισμούς που τις κάνουν. Η στειρωση είναι η σωτηρία των ζώων!