Πάγια πρακτική η δηλητηρίαση ζώων με φόλες στην τουριστική Λευκάδα
Για άλλη μια φορά μέλη του Σωματείου Ζωόφιλων Λευκάδας αντίκρισαν φρικιαστικές εικόνες. Φαίνετε ότι στο νησί αυτό δεν ζουν μόνο άνθρωποι και ζώα αλλά και τέρατα! Οι φόλες είχαν τοποθετηθεί σε ορεινό μονοπάτι στην Καρυά. Πέντε σκυλιά που ανήκαν σε ιδιοκτήτη της περιοχής κατανάλωσαν τα δηλητηριασμένα δολώματα και βρήκαν φριχτό θάνατο. Οι φιλόζωοι βρήκαν τα ζώα σε προχωρημένη σήψη, σχεδόν μουμιοποιημένα…
Και 99 στις 100 περιπτωσεις τιμωρουνται με προστιμο και αναστολη...Ε οχι ρε @@@@@ μου, βαλτε τους στη φυλακη μερικα χρονια και να δουμε ποσοι "μαχαλομαγκες" θα εγκληματισουν μετα!!
I agree totally with "ΦΡΙΚΗ" PUT THEM BEHIND BARS !