Ηράκλειο Κρήτης: Σκύλος επί ώρες εκτεθειμένος στη βροχή και το κρύο (βίντεο)
Έναν σκύλο που υποτίθεται ότι μάζεψε ένας κάτοικος του Ηρακλείου Κρήτης από τον δρόμο για να τον σώσει και τελικά τον κακοποιεί με την αδιαφορία του εντόπισε γείτονας του και ενημέρωσε το σωματείο «Ζωόφιλη Δράση». Το ζώο βρίσκεται εκτεθειμένο στις καιρικές συνθήκες στην ταράτσα του σπιτιού επί της Λ. Κνωσσού και ο «φιλόζωος» κηδεμόνας του το βάζει μέσα στο σπίτι μόνο τη νύχτα.
Δεν υπάρχει ανθρωπια ..τελος!!!!!!!!!!!!!!!!! και ο δημος να μην περοληπτει και η φιλοζωικη να αδιαφορει.... γιατι να αδιαφορουν και ολοι οι υπολοιποι;;; τοσοι ειδαν αυτο το πονεμενο και ταλαιπωρημενο σκυλακι!!!! τοσοι πελατες τοσοι μαγαζατορες!!!! αλλα τοσηηηηηηηηηηηηηη αδιαφορία... αυτη η αδιαφορία λοιπον ειναι εγκληματικη!!! γιατι το ζωακι θα μπορουσε να εχει σωθει... και απο οτι διαβασα εξαφανιστηκε!!! κριμα βρε παιδια ... λεγομαστε άνθρωποι ... αλλά ειμαστε .. απανθρωποι :'(
Δεν υπάρχει ανθρωπια ..τελος!!!!!!!!!!!!!!!!! και ο δημος να μην περοληπτει και η φιλοζωικη να αδιαφορει.... γιατι να αδιαφορουν και ολοι οι υπολοιποι;;; τοσοι ειδαν αυτο το πονεμενο και ταλαιπωρημενο σκυλακι!!!! τοσοι πελατες τοσοι μαγαζατορες!!!! αλλα τοσηηηηηηηηηηηηηη αδιαφορία... αυτη η αδιαφορία λοιπον ειναι εγκληματικη!!! γιατι το ζωακι θα μπορουσε να εχει σωθει... και απο οτι διαβασα εξαφανιστηκε!!! κριμα βρε παιδια ... λεγομαστε άνθρωποι ... αλλά ειμαστε .. απανθρωποι :'(
Πολύ σωστά όλα αυτά που λέτε, αλλά μια μικρή διόρθωση:
Το σημείο εκείνο (κόμβος Μουσθένης) δεν ανήκει στον δήμο Καβάλας αλλά στον -γειτονικό- δήμο Παγγαίου. Συνεπώς αρμόδιος είναι ο δήμος Παγγαίου
Κατά τα άλλα, συμφωνώ απόλυτα με το σκεπτικό σας
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΑΙΣΩΠΟΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ.ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ.ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ