Κατάχρηση εξουσίας από αστυνομικούς στη Λευκάδα εις βάρος αδέσποτου
Η γιατρός Καλλιόπη Βουκελάτου απευθύνθηκε στην Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία (Π.Φ.Π.Ο.) για να καταγγείλει και αυτό που συνέβη και εις βάρος ενός αδέσποτου σκύλου από αστυνομικούς στο νησί της Λευκάδας στις 22 Σεπτεμβρίου 2012 αλλά και τη συμπεριφορά του αξιωματικού υπηρεσίας ο οποίος δήλωσε αναρμόδιος και δεν θέλησε να καταγράψει την καταγγελία της στο πλαίσιο της «συναδελφικής αλληλεγγύης».
Έστω ένα γαμημένο ξερό ψωμί δεν σας περισσεύει ρε κτήνη να δώσετε σε αυτές τις ψυχές? Πως σκατά κοιμάστε τα βράδια? Τόση αναισθησία? Δεν μπορεί αυτός ο τόπος να μην προκαλεί τόσο πόνο πια? Όταν η υπομονή στην μειοψηφία σπάσει, τότε πολλοί θα ψάχνετε κρυψώνα. Πολλοί.. Πολιτισμός και ιδεώδη. Κολοκύθια τούμπανα. Μια φορά και έναν καιρό.. .. μια φορά και ένα καιρό ζούσε και η σταχτοπούτα. Χαίρω πολύ, χαιρόπουλος. Μείναμε στις δάφνες του παρελθόντος και στο παρόν τα κάψαμε όλα. Ξερόκλαδα στον άνεμο καταντήσαμε και στην καρδιά και στην ψυχή. Να μας χαιρόμαστε.
Πριν βρεθεί κάποιος να τα βοηθήσει σε πιο ουσιαστική βάση, δεν μπορείτε να τους βάζετε τροφή;;;;
Είμαι μακρυά και δεν ξέρω πως μπορώ να βοηθήσω.
Αν είναι χρήματα αυτά που θέλετε, εσείς που τραβήξατε τις φωτογραφίες, δώστε τους λίγο φαϊ μέχρι να συνεννοηθώ για το που θέλετε να βάλω τα χρήματα, γιατί μέχρι να βρείτε κάποιον....θα έχει πεθάνει το σκυλί!!!!!!!
Μόλις έμαθα πως τα σκυλάκια φιλοξενούνται από εθελόντρια!!!
Να΄ναι καλά, ευτυχώς!!!!