Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
διαβάστε επίσης
Στον απολογισμό του 2012 ο Σύλλογος Προστασίας Ζώων Πάρου (P.A.W.S.) δεν αναφέρει μόνο το τι έπραξαν τα μέλη του για τ’ αδέσποτα σε συνεργασία με τους κατοίκους του νησιού και τα φιλοζωικά σωματεία από το εξωτερικό, ξεκάθαρα τονίζει πόσο αμέτοχος είναι ο Δήμος Πάρου για όσα γίνονται για τη διάσωση και τη διαχείριση του πληθυσμού των σκυλιών και των γατιών, που ζουν σε αυτό το κυκλαδονήσι.
To ντοκιμαντέρ του Λεβ Παρασκευόπουλου για τα πουλιά της Ελλάδας «Νησίδες Άγριας Ζωής» βρίσκεται στην τελική φάση της ολοκλήρωσης του και ο δημιουργός ζητάει την…
Στον δήμαρχο Σερρών, στον επίτροπο της Ευρωπαϊκής Ένωσης για θέματα Περιβάλλοντος, Janez Potocnik, στον περιφερειάρχη Σερρών, στον εισαγγελέα Περιβάλλοντος, στη Διεύθυνση Κ.Α.Φ.Ε. του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, απευθύνονται και πάλι οι εκπρόσωποι της Πανελλαδικής Συντονιστικής Επιτροπής 110 Ζωοφιλικών Σωματείων και της Πανελλαδικής Φιλοζωικής και Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας.
Τρέχει με 1000 η φιλοζωική.Συγχαρητήρια