Πολλά προβλήματα σε φιλοζωικούς φορείς που θέλουν να εκπροσωπηθούν σε δίκες για την υπεράσπιση ζώων προκαλεί ο 4830/2021
Το πόσο γραμμένος κυριολεκτικά στο πόδι είναι ο νέος νόμος 4830/2021 αν και πολυδιαφημισμένος από τον ίδιο τον πρωθυπουργό και την κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας…
Τα γράφω όλα αυτά διότι δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία ότι τα άτομα που διαπράττουν τέτοιες κτηνωδίες είναι ψυχοπαθή, ανάλγητα και επικίνδυνα και για τους ανθρώπους! Και......οπλοφορούν ! Και ........ζουν ανάμεσά μας !
Απο τι οπλο αραγε, γιατι εχει σημασια! Υποψιαζομαι πως ειναι δουλεια καποιου......οικολογου φυσιολατρη κλαρινοκυνηγου! Μηπως πρεπει τα οπλα ολων αυτων των κουτσαβακηδων να καταγραφουν και να δοκιμαστουν για το σχετικο ιχνος ωστε απο το αρχειο να ειναι ευχερης ο εντοπισμος των ανωμαλων? Τουλαχιστον θα αναγκαζονται να βρουν αλλα οπλα που ομως ειναι κοστος και κινδυνος να συλληφθουν για παρανομη οπλοχρησια! Μηπως οι Φιλοζωοι κατι πρεπει να κανουμε για αυτο? Ο Θεος να το αναπαυσει και να αποδωσει Δικαιοσυνη.......