Ρέθυμνο: Συνελήφθη 51χρονος που δηλητηρίασε 40 κυψέλες με μέλισσες στο χωριό Σελλί
Συνελήφθη την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου στο Ρέθυμνο από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Ρεθύμνου, ένας 51χρονος άνδρας, ο οποίος κατηγορείται για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ζωοκτονίας…
Άλλο ένα κτήνος ανάμεσά μας με μορφή ανθρώπου.
Εύγε στους φιλόζωους που καταφέρνουν σε τόσο εχθρικό και απολίτιστο περιβάλλον να δραστηριοποιούνται και να σώζουν κάποιες ζωούλες....Τουλάχιστον τα πλασματάκια αυτά δεν θα υποφέρουν και δεν θα αγωνιούν. Κρίμα που πέθαναν τα κουταβάκια. 🙁 Πάντως ένα μεγάλο μπράβο στης κοπέλες που τα βρήκανε .
Είστε βέβαιοι; Στην Καλαμάτα; Την Πύλη του Σύμπαντος; Και οι ανόητοι που απογαλακτίζουν τα κουταβάκια τόσο βίαια και βάναυσα, δημιουργούν προβλήματα στη μανούλα και απ' αυτή τη βίαιη πράξη δημιουργείται κατά κύριον λόγο η μόρβα που σε λίγο θα γίνει επιδημία. Εύγε στους φιλόζωους που καταφέρνουν σε τόσο εχθρικό και απολίτιστο περιβάλλον να δραστηριοποιούνται και να σώζουν κάποιες ζωούλες....Τουλάχιστον τα πλασματάκια αυτά δεν θα υποφέρουν και δεν θα αγωνιούν. Εγώ όμως γενικώς αγωνιώ για το μέλλον μας με τέτοιους "ανθρώπους" ανάμεσά μας.