Διέσωσαν τον σκύλο μέσα από το ποτάμι στον Τύρναβο (βίντεο)
Στον Τύρναβο της Θεσσαλίας σήμερα το πρωί μια γυναίκα, η Ρίτσα Γιολδάση, εντόπισε τον σκύλο που βλέπετε να στέκεται μέσα στον χείμαρρο πάνω σε μια μικρή νησίδα από βράχια. Αμέσως κάλεσε την Πυροσβεστική και τελικά κλιμάκιο της 8ης Ειδικής Μονάδας Αντιμετώπισης Καταστροφών (Ε.Μ.Α.Κ.) έφτασε επί τόπου.
Κ γώ το πιστεύω ότι αυτά τα πλάσματα όσο & αν νομίζουμε ότι τα διαλέγουμε, τελικά αποδεικνύεται ότι μας έχουν διαλέξει αυτά πρώτα,
Είμαι σίγουρη ότι δεν είμαστε ικανοί να καταλάβουμε ούτε στο ελάχιστο,
αυτά που αντιλαμβάνονται τα πλάσματα αυτά,
αλλά ούτε προσπαθούμε να καταλάβουμε.
Ο παράδεισος & η κόλαση είναι εδώ,
εμείς διαλέγουμε που & πως θέλουμε να ζούμε.
τι θα πει ''εχω κανει την αυλη τιγκα στο λαδι''? δεν καταλαβαινω το νοημα της φρασης.
Γκρίζο, βλαμμένο, ζητιανόγατο.. Κώστα τωρα που μαθε στο νιαούρισμα θα σε πεθάνει.. Δυο ορόφους πάνω μένω, κάθε πρωι ξυπνητήρι, έχω κάνει τα πλακάκια στην αυλή τιγκα στο λάδι.. Όποιος έχει γατί ελεύθερο ξερει...
Βλαμμενο ενα μωρακι που εγκλωβιστηκε και εκλαιγε;Μακαρι να ειχες εστω και συ μονο τοσο λιγη βλακεια γιατι απο τα συμφραζομενα σου,μαλλον εχεις απλετη!Μπραβο σου Κωστα για την ψυχουλιτσα που εσωσες!
Μπράβο σας παιδιά και ειδικά σε σένα Κώστα.