Προειδοποίηση για τ’ αδέσποτα της Κεντρικής Λαχαναγοράς Αθηνών
Ο Σύνδεσμος Εμπόρων Κεντρικής Λαχαναγοράς Αθηνών με ανακοίνωση που εξέδωσε στις 22 Οκτωβρίου 2012 ενημερώνει τα μέλη του για τα προβλήματα που προκύπτουν από την παραμονή κατοικίδιων ζώων στην κεντρική αγορά τροφίμων, η οποία βρίσκεται στην περιοχή του Αγ. Ιωάννη Ρέντη. Στη επιστολή που αναδημοσιεύουμε γίνεται αναφορά στη σχετική νομοθεσία, στους κανόνες υγιεινής και στα πρόστιμα, που πέφτουν, για όσους δεν τηρούν τις σχετικές διατάξεις σχετικά με την απαγόρευση παρουσίας ζώων εκεί. Ο Σύνδεσμος Εμπόρων Κεντρικής Λαχαναγοράς Αθηνών τονίζει, ότι μέλη του διαμαρτύρονται για τα ζώα και υπενθυμίζει ότι αναμένονται σχετικοί έλεγχοι από τις αρμόδιες υπηρεσίες.
makari na ta kataferi i mikroula! tis aksizei, einai maxitria, afou toso mikri ta katafere mexti tora...as elpisoume oti i epistimi tha tin voithisei na stathei sta...pterygia tis.
perastikoulia, mikroula mou kai eyxomai syntoma na kolympas sto agapimeno sou aigaio....