Μαραθώνας: Έβγαλαν τον κρίκο που κάποιος έχωσε στο λαιμό του Πόιντερ για να το βασανίζει
Στις 12 Νοεμβρίου η Ελληνική Φιλοζωική Εταιρεία (Ε.Φ.Ε.). κατάφερε να σώσει το αρσενικό Πόιντερ, που περιφερόταν για καιρό μ’ έναν κρίκο στο λαιμό του, τον οποίο κάποιος άθλιος άνθρωπος είχε περάσει σαν σκουλαρίκι μέσα στο δέρμα του για να το βασανίζει τραβώντας το από εκεί. Το σκυλί το είχαν δει αρκετοί κάτοικοι στο Κάτω Σούλι Μαραθώνα στην Αττική και είχαν κάνει έκκληση για τη σωτηρία του και μέσω του facebook. Ο Δήμος Μαραθώνα τελικά επικοινώνησε με την Ε.Φ.Ε. και ζήτησε την συνδρομή της όπως εξήγησε στο www.zoosos.gr η διευθύντρια της Λιάνα Αλεξανδρή.
ΠΡΩΤΟΝ ΤΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΨΟΦΑΝΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΨΟΦΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΕΙΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ???
Τί έγινε τελικά με τα ζώα; πρέπει να ενημερωθεί η ελληνική αστυνομία που είναι υπεύθυνη για την κακοποίηση των ζώων.
Χρειαζόμαστε αστυνομία προστασίας ζώων. Μια αστυνομία στην αντίληψη της οποίας δεν θα φαντάζουμε σαν εξωγήινοι ή μισότρελοι. (για να μην πω ολότρελοι) Μια αστυνομία που όταν ακούει για κακή διαμονή ζώου να μην της δημιουργείται η απορία: ΄΄Και πώς να το έχει δηλαδή, να του στρώσει βελούδο;΄΄
ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΖΩΑ!
***ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ
ΔΕΝ ΘΑ ΨΟΦΗΣΟΥΝ,ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ..!!!!!!
Δεν μπορουμε να τον καταγγειλουμε για παραμεληση-κακοποιηση και να του τα παρουν?
SHAMEFUL< EVIL,COLD HEARTED