Ο σκύλος που βλέπετε εντοπίστηκε πριν από μερικές μέρες από την Γεωργία Κακούρη στο Ζεφύρι της Αττικής σε μια αλάνα να παραμένει ακίνητος. Η γυναίκα που νοιάστηκε για την τύχη του ζώου, το οποίο είναι νέο απόκτημα στη γειτονιά, του έβαλε τροφή, νερό και αμπούλα αλλά διαπίστωσε ότι σκυλί όχι μόνο είναι εξαιρετικά φοβισμένο και υποταγμένο στο είδος μας αλλά δεν κουνιέται από το σημείο όπου το πρωτοεντόπισε.
Η γυναίκα για να βοηθήσει αυτό το πλάσμα του έφτιαξε ένα πρόχειρο κατάλυμα αλλά σήμερα το πρωί βρήκε το χειρόγραφο σημείωμα με το οποίο κάποιος την απειλούσε ότι θα το βρει «χαμογελαστό» αν δεν το πάρει από εκεί. Η κα Κακούρη εξήγησε στο www.zoosos.gr ότι μετέφερε το σκυλί σε ιδιωτικό χώρο γιατί φοβήθηκε ότι αυτός που στο σημείωμα την αποκαλούσε «ηλίθια» θα του κάνει κακό.
Το ζώο είναι εξαιρετικά φοβισμένο.
Τις επόμενες μέρες θα το μεταφέρει στο κτηνιατρείο της Ειρήνης Ταπούτη στην Χαλκίδα για να το εξετάσει. Αν θέλετε να βοηθήσετε με την φιλοξενία ή την υιοθεσία του επικοινωνήστε με την κα Κακούρη μέσω facebook εδώ.
Τον θηλυκό σκύλο ράτσας Μπόξερ που βλέπετε τη βρήκε πριν από μερικές μέρες στη μέση του πουθενά, η φιλόζωη Άννα Ριζοπούλου στον νομό Μεσσηνίας. Η ταλαίπωρη σκυλίτσα και σε άθλια κατάσταση και δεμένη από τον λαιμό με νάιλον σχοινί σε ένα δέντρο. Φαινόταν ότι περίμενε καρτερικά... κάποιον.
Της Ελένης Ηλιοπούλου Έναν άνδρα, που λειτουργούσε προφανώς κατ' εντολή των υπευθύνων της εκκλησίας των Αγίων Πάντων στο Πυρί της Θήβας, είδαν χθες το απόγευμα…
Σε κρίσιμη κατάσταση στο κτηνιατρείο του Γιάννη Κεφαλά νοσηλεύεται ο σκύλος που η Άντα Παρασκευοπούλου εντόπισε νωρίτερα σήμερα κοντά στο 2ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας να κείτεται…
1 Σχόλιο
venus
Αυτο που δεν καταφερε να κανει τοτε ο Παπαδόπουλος στην Ελλαδα με τα τανκς, δηλαδη να την ισοπεδωσει πολιτικα, καταφερε η ανοχη και η παραιτηση της πλειοψηφιας των Ελληνων απεναντι στους φασιστες της διπλανης πορτας.
Κακως κυρια Κακουρη που φοβηθηκατε.
Αν ειχα εγω σοβαρες υποψιες για ποιο καθαρμα προκειται, θα τον ειχα επισκεφτει προσωπικα με κανα δυο αλλα παλληκαρια μαζι μου, ιδιωτικα στο σπιτι του!
Θα ειχα απαιτησει απο τον φασιστοτραμπουκο να κανει το ιδιο με μενα, αυτο που απειλει να κανει με ενα αθωο πλασμα.
Αν ειχε καποια «οργανα» στο παντελονι του, θα τον προκαλουσα να τα χρησιμοποιησει και να τα βαλει με ομοιους του, οχι με ελεεινα και ανυπερασπιστα πλασματα.
Μιας και με θεωρει υπαιτια για την φροντιδα τους.
Θα ειχα φροντισει βεβαια να κρυψω στην τσαντα μου η στην τσεπη μου ενα μαγνητοφωνο μικρο, η και ενα κινητο για να κανω ζωντανη καταγραφη.
Μονο αυτη θα βοηθουσε στην αστυνομια, αργοτερα.
Αλλα η αντιδραση που δειξατε, πρεπει να ξερετε οτι βοηθαει μονο να ανθει ο φασισμος της διπλανης πορτας.
Το καθαρμα νικησε, και θα τον μιμηθουν κι αλλοι.
Venus
Αυτο που δεν καταφερε να κανει τοτε ο Παπαδόπουλος στην Ελλαδα με τα τανκς, δηλαδη να την ισοπεδωσει πολιτικα, καταφερε η ανοχη και η παραιτηση της πλειοψηφιας των Ελληνων απεναντι στους φασιστες της διπλανης πορτας.
Κακως κυρια Κακουρη που φοβηθηκατε.
Αν ειχα εγω σοβαρες υποψιες για ποιο καθαρμα προκειται, θα τον ειχα επισκεφτει προσωπικα με κανα δυο αλλα παλληκαρια μαζι μου, ιδιωτικα στο σπιτι του!
Θα ειχα απαιτησει απο τον φασιστοτραμπουκο να κανει το ιδιο με μενα, αυτο που απειλει να κανει με ενα αθωο πλασμα.
Αν ειχε καποια «οργανα» στο παντελονι του, θα τον προκαλουσα να τα χρησιμοποιησει και να τα βαλει με ομοιους του, οχι με ελεεινα και ανυπερασπιστα πλασματα.
Μιας και με θεωρει υπαιτια για την φροντιδα τους.
Θα ειχα φροντισει βεβαια να κρυψω στην τσαντα μου η στην τσεπη μου ενα μαγνητοφωνο μικρο, η και ενα κινητο για να κανω ζωντανη καταγραφη.
Μονο αυτη θα βοηθουσε στην αστυνομια, αργοτερα.
Αλλα η αντιδραση που δειξατε, πρεπει να ξερετε οτι βοηθαει μονο να ανθει ο φασισμος της διπλανης πορτας.
Το καθαρμα νικησε, και θα τον μιμηθουν κι αλλοι.
Venus