Έκκληση για την σωτηρία των δύο σκυλιών, το ένα εκ των οποίων έχει σπασμένα τα δύο του πόδια του και δεν μπορεί να κουνηθεί, κάνει μέσω του www.zoosos.gr η Δήμητρα Καμπουράκη, η οποία εντόπισε τα ζώα πριν από λίγο τυχαία σε χωράφι στην οδό Παπανικολή στο Ζεφύρι της Αττικής του Δήμου Φυλής.
Η γυναίκα μας είπε ότι δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να τα φροντίσει, ούτε μέσο για να τα μεταφέρει σε κτηνίατρο. Αν μπορείτε να βοηθήσετε καλέστε στην στο τηλέφωνο: 6986266038.
Ένα σκυλί που επί οκτώ χρόνια ζει πέριξ του 1ο Γυμνάσιου του Δήμου Θέρμης μάζεψε χθες συνεργείο του Συνδέσμου Προστασίας και Περίθαλψης Αδέσποτων Ζώων Ανατολικής Θεσσαλονίκης (ΣΥ.Π.Π.Α.Ζ.Α.Θ.) μετά από αίτημα που κατέθεσε ο διευθυντής του σχολείου Γιώργος Αντωνιάδης.
Από την Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία (Π.Φ.Π.Ο.) έγινε γνωστό ότι για την περιφορά του παστουρωμένου ταύρου στις 30 Ιουνίου 2019 που λόγω… εθίμου οι…
Έκκληση για την φιλοξενία του σκύλου που βρέθηκε σε ορεινή περιοχή της Σταμάτας Αττικής σκελετωμένος και με ακρωτηριασμένο το αριστερό πίσω πόδι του, κάνει η…
2 Σχόλια
Βάλερη Τσακίρη
Πιστεύω πως θα υπάρξει ευαισθησία στην κλινική της σχολής Θεσν/ικης στον Κο Νικήτα Πράσσινο που είναι καθηγητής ορθοπεδικός. Ουσιαστικά στην Ελλάδα έχουμε τον Κο Πράσσινο και τον Κο Βλαχοπουλο στην Νέα Σμύρνη αλλά είναι πολύ ακριβή περίπτωση.
Χρειάζεται απλά μία εκδρομή στη Θεσνίκη. Αν δεν βρείτε άκρη, σας παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μου για να βρούμε μία λύση (6979000690 - Βάλερη Τσακίρη)
Πιστεύω πως θα υπάρξει ευαισθησία στην κλινική της σχολής Θεσν/ικης στον Κο Νικήτα Πράσσινο που είναι καθηγητής ορθοπεδικός. Ουσιαστικά στην Ελλάδα έχουμε τον Κο Πράσσινο και τον Κο Βλαχοπουλο στην Νέα Σμύρνη αλλά είναι πολύ ακριβή περίπτωση.
Χρειάζεται απλά μία εκδρομή στη Θεσνίκη. Αν δεν βρείτε άκρη, σας παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μου για να βρούμε μία λύση (6979000690 - Βάλερη Τσακίρη)
μηπως ειναι καλυτερα να επικοινωνησετε με το τηλέφωνο που αναγραφεται? μηπως δεν δουν εδω το σχόλιό σας.,,