Δήμος Λέσβου: Προχωρούν στη δημιουργία Δημοτικού Κτηνιατρείου
Το ρεπορτάζ του www.zoosos.gr επιβεβαιώνεται πλήρως από το δημοσίευμα της ηλεκτρονικής εφημερίδας «ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ» της Λέσβου. Ο αντιδήμαρχος Ποιότητας Ζωής, Γιάννης Βατός, σε σύσκεψη, που πραγματοποιήθηκε προχθές ενώπιον του δημάρχου Λέσβου, Δημήτρη Βουνάτσου, και των μελών της Πενταμελούς Επιτροπής για τη διαχείριση των αδέσποτων ζώων ανέφερε – μετά και από τον εκβιασμό, που άσκησαν οι ντόπιοι κτηνίατροι – ότι το κονδύλι των 30.000 ευρώ είναι καλύτερα, να διατεθεί, για τη δημιουργία Δημοτικού Κτηνιατρείου, ώστε εκεί να γίνονται νόμιμα οι στειρώσεις των αδέσποτων ζώων.
Ευτυχώς που τα λέει κάποιος! Βασικά, μόνο η WWΦ τα λέει για την κρίση και μόνο αυτή έχει προτάσεις και όχι φούμαρα. Η επιστολή που είχαν στείλει στο ΔΝΤ και μιλούσαν και για περιβάλλον αλλά και για κοινωνία ήταν πολύ καλή. Εμείς τι κάνουμε είναι το θέμα...
σσσσ παιδια ! ησυχια σας λεω και δε μ ακουτε ! να οριστε ξυπνησε και η wwf ! εχουμε φαει 2 μειωσεις μισθων στο κεφαλι , εχουν καταργηθει οι συλλογικες συμβασεις και οι εργοδοτες δινουν οσα - οποτε κι αν θελουν , εχει παραδωθει η ελληνικη επικρατεια αλυσοδεμενη σε ντοπια και ξενα μονοπωλια για τα επομενα 30 χρονια , εχει περασει το λεγομενο fast track ( συμφωνα με το οποιο η καθε επιχειρηση μπορει να ξεκινα εργασιες στο αψε σβησε χωρις κανενα ΠΕΡΙΒΑΛΟΝΤΙΚΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΚΙ ΕΛΕΓΧΟ ) , εχουν ψηφιστει 2 μνημονια κι 1 μεσοπροθεσμο , εχουμε φτασει να μη μπορουμε να ταισουμε τα παιδια μας .... ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ Η WWF ΞΥΠΝΗΣΕ ... ΜΑΛΙΣΤΑ !
"ειμαι πεπεισμενος πως ο μονος δρομος για τη σωτηρια του περιβαλλοντος ειναι η κεντρικα σχεδιασμενη οικονομια , ο σοσιαλισμος " ταδε εφη ΖΑΝ ΖΑΚ ΚΟΥΣΤΩ
Ακόμα μία "feel good" οργάνωση... γιατί τώρα με την ανοικτή επιστολή ΟΛΑ θα αλλάξουν
Στη σημερινή δύσκολη κατάσταση είναι πολύ καλή ιδέα να μοιράζεις θεωρίες αντί για πράξεις (και να μαζεύεις χρήματα)