Πέρδικα Θεσπρωτίας: Βρήκε τον σκύλο ακινητοποιήμενο σε παγίδα για αλεπούδες!
Στην Πέρδικα Θεσπρωτίας η Ειρήνη Βότση εντόπισε τυχαία στις 24 Ιουνίου τον σκύλο που βλέπετε στις φωτογραφίες. Το ζώο είχε παγιδευτεί σε θηλιά από αυτές που παρανόμως τοποθετούν παντού στην Ελλάδα οι κυνηγοί για να εξοντώνουν τις αλεπούδες, για να μην τους τρώνε τα θηράματα!
μονο που η περιοχη απεναντι απο την αγροινβεστ λεγεται αχλαδι και οχι πελασγια...επειδη με προσβαλλει το αρθρο σαν πελασγιωτης παρακαλω να διορθωθει ο τιτλος.....ευχαριστω
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΠΕΛΑΣΓΙΑΣ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΘΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ ΠΟΥ ΕΥΔΟΚΙΜΟΥΝ ΣΕ ΑΓΡΟΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΖΩΑ.
Πέρα από το φρικιαστικό της υπόθεσης, το κάθαρμα που έχει το κτήμα παρανομεί καθώς η έκθεση δολοφονημένων πλασμάτων απαγορεύεται από το νόμο. Οπότε μια ωραία καταγγελία μπας και γλιτώσουμε κι εμείς και τα πλάσματα αυτά από το κομπλεξικό αυτό καθίκι.