Εξαθλιωμένα και υποσιτισμένα αδέσποτα χωρίς καμιά μέριμνα από τον Δήμο Τήνου για την τύχη τους
Της Μαρίνας Λυμπεροπούλου Τα τελευταία χρόνια επισκεπτόμαστε το νησί για διακοπές και κάθε φορά επιστρέφουμε πίσω με άρρωστα ζώα για τα οποία κανείς δεν νοιάζεται.…
Stis ferres...iparchoune sijkekrimenes oikogeneies...kathos kai sto monastiraki....o kosmos..ekei kanei oti thelei....min ta bazete kontra...kante pos den eidate tipota....diaforetikos tha trabiksoune oplo. Ektos avto kai ektos ton allon echoune...siggenika tous prosopa stis katatopou arches kai ipireseies.
Η ενημέρωση εγινε μέσω facebook από την Βίκυ Παπαδοπούλου φιλόζωη της πόλης μας. Παράσχου Σοφία
Η Βίκυ Παπαδοπούλου μέσω facebook μας ενημέρωσε για ένα ακόμα έγκλημα εις βάρος ζώου, που έγινε τη Δευτέρα 26 Μαρτίου στις Φέρρες.