Η Ε.Μ.Α.Κ. έσωσε τον σκύλο που είχε εγκλωβιστεί σε χαράδρα βάθους 400 μ. στην Οίτη Φθιώτιδας
Από χαράδρα βάθους 400 μέτρων στη θέση Ακουνόραχη στον ορεινό Δρυμό της Οίτης στην περιοχή της Φθιώτιδας απεγκλωβίστηκε την 1η Οκτωβρίου ένας σκύλος χάρη στη βοήθεια των έξι διασωστών - ορειβατών της 7ης Ειδικής Μονάδας Αντιμετώπισης Καταστροφών (Ε.Μ.Α.Κ.) και του Π.Κ. Αργυροχωρίου.
molis enhmerwkhka gia to mikro lykaki.... otan eixame paei ekdromh me to sxoleio ths korhs moy kai episkeftikame ton arktoyro mas eipan pws einai adynaton na pollaplasiasth to eidos.....pws exoun steirwsei ta arsenika pou exoyn pws ginete na yparxei mikro likaki??????