Μετά από πολύωρη προσπάθεια και τη βοήθεια του εκπαιδευτή Δημήτρη Αθανασούλη τα δύο σκυλιά, τα οποία ήταν για καιρό εγκλωβισμένα στο φράγμα του Πηνειού στην Ήλιδα Ηλείας, οι εθελοντές κατάφεραν να τα πιάσουν.
Στο κάλεσμα της Άρτεμις Δημητροπούλου, που απευθύνθηκε στο www.zoosos.gr ζητώντας βοήθεια, ανταποκρίθηκαν σήμερα φιλόζωοι όπως η Άντα Παναγιωτοπούλου, η Κέλλυ Καλογεροπούλου, ο Γιώργος Δημητρόπουλος, η Φλώρα Τσερεγγούνη, η Ελένη, ο Κλεάνθης και ο Δημήτρης. Τα δύο ζώα αρχικά θα τα εξετάσει κτηνίατρος και στη συνέχεια θα αναζητηθεί γι’ αυτά φιλοξενία ή υιοθεσία.
Κάτοικος Γαλατσίου Αττικής είναι από σήμερα η σκυλίτσα την οποία φιλοξενούσε στο σπίτι της στην Άρτα η Κατερίνα Λαμπράκη καθώς το ζώο εντοπίστηκε σοβαρότατα τραυματισμένο,…
Η Χριστίνα Κότσαρη ενημέρωσε το www.zoosos.gr για την ιστορία της Πίτσας μιας ηλικιωμένης σκυλίτσας που όλοι φροντίζουν στο Γενικό Νοσοκομείο Πειραιά «Τζάνειο» καθώς αυτό είναι…
Σε συνεργασία με τη Φιλοζωική Μέριμνα Αμοργού και την Animal Zone International η Ομάδα Φροντίδας Ιπποειδών της «Δράσης για τα Ζώα» (ANIMAL ACTION) επισκέφθηκε και φέτος την Αμοργό για να προσφέρει τις υπηρεσίες της σε γαϊδούρια, άλογα, μουλάρια. Το πρόγραμμα πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στις 19 και 20 Ιουνίου.