Ελευθερούπολη Καβάλας: Εγκατέλειψαν στη χωματερή το άρρωστο κουτάβι
Η χωματερή της Ελευθερούπολης Καβάλας έχει γίνει σημείο εναπόθεσης όχι μόνο σκουπιδιών αλλά και ζώων. Πολλές φορές έχουμε αναφερθεί στο www.zoosos.gr, για το τι γίνεται…
Μέσω facebook μια γυναίκα κάνει έκκληση για τη γάτα που εντόπισε στις 4 Οκτωβρίου στη διασταύρωση των οδών Ποσειδώνος και Ζησιμοπούλου στη Γλυφάδα Αττικής σε άσχημη κατάσταση καθώς είναι φανερό ότι έχει καρκίνο.
Φιλόζωοι της περιοχής σχολιάζοντας την ανάρτηση εξηγούσαν ότι το ζώο έχει χειρουργηθεί ήδη μια φορά εντούτοις η γάτα πρέπει να μεταφερθεί για περίθαλψη.
Υπάρχει κάποιος εκεί για να νοιαστεί γι’ αυτό το πλάσμα;
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr