Στη ζεστασιά της χριστουγεννιάτικης φάτνης στη Λιβαδειά Βοιωτίας
Στη Λιβαδειά Βοιωτίας ο Παναγιώτης Δεσφηνιώτης φωτογράφισε στις 18 Δεκεμβρίου έναν σκυλάκο να απολαμβάνει την όποια ζεστασιά μπορούσε να του προσφέρει η διακοσμητική φάτνη… …
«Εντοπίσαμε τη φωλιά του ανάμεσα στα φύλλα και τα κλαριά της κληματαριάς μας τον Ιούνιο του 2009, λίγο πριν βγει από το αβγό του. Είναι ένα μωρό δεκαοχτουράκι… Μέσα σε περίπου δύο εβδομάδες έβγαλε φτερά… Ασχημούλικο μεν, αλλά πόσοι έχουν την ευκαιρία να βλέπουν ένα τόσο δα πουλάκι να μεγαλώνει στο μπαλκόνι τους;».
Διαβάστε επίσης:
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr