Πειραιάς: Είχε το ελαφάκι μέσα στη γυάλινη βιτρίνα του pet shop
Τι και αν το ελάφι Dama – dama είναι είδος υπό προστασία; Αυτό δεν φαίνεται να εμπόδισε τον ιδιοκτήτη ενός καταστήματος πώλησης ζώων στον Πειραιά να τοποθετήσει - μέσα στη γυάλινη βιτρίνα, στην οποία συνήθως «διαφημίζουν» κουτάβια και γατάκια - ένα νεαρό ελαφάκι.
Τόσο ασυνείδητοι πια, ανεύθυνοι χωρίς στοιχειώδους τρόπους συμπεριφοράς προς τα ζώα!
Εύχομαι μόνο σε όλα αυτά τα καθάρματα να πέσει φωτιά να τους κάψει!
Μπράβο και στην όμορφη Κεφαλονιά!!!!! Εύχομαι περαστικά στον γατούλη, αλλά αυτή είναι ακόμη μία επιβεβαίωσης της βιαιότητας με την οποία φέρονται οι άνθρωποι της επαρχίας στα τετράποδα και όχι μόνον. Πού να δείτε τι γίνεται με τα "αναλώσιμα" στις στάνες......