Έσωσαν σκύλο που κάποιος πέταξε σε ακατοίκητο νησάκι κοντά στην Αντίπαρο (βίντεο)
Στο νησάκι Φειρά ή Διπλός που βρίσκεται κοντά στην Αντίπαρο εντοπίστηκε τυχαία στις 22 Αυγούστου από λουόμενους ο σκύλος που βλέπετε στις φωτογραφίες. Ήταν εκεί…
Στην αγκαλιά της ΑΝΙΜΑ μεγαλώνουν τα δύο μωρά σκιουράκια που τον περασμένο Ιούλιο εντοπίστηκαν ορφανά σε Γιάννενα και Αγρίνιο και εστάλησαν στις εγκαταστάσεις του συλλόγου στην Καλλιθέα της Αττικής για περίθαλψη.
Τα μικρά, που μεγαλώνουν τρώγοντας μεταξύ άλλων και τους αγαπημένους τους ξηρούς καρπούς δηλαδή άψητα φιστίκια Αιγίνης, χρειάζονται την στήριξη όλων για να βρεθούν το συντομότερο δυνατό στο φυσικό τους περιβάλλον.
Αν θέλετε να βοηθήσετε το έργο της ΑΝΙΜΑ πατήστε εδώ για να μάθετε το πώς.
Στις φωτογραφίες που ακολουθούν βλέπετε το πως από ποντικόμορφα μωρά έγιναν πανέμορφα σκιουράκια!
Διαβάστε επίσης:
Τα σκιουράκια έφτιαξαν φωλιά και κοιμούνται αγκαλιά
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr