Τα φλαμίνγκο της Πάρου
Στις εγκαταστάσεις της ΑΛΚΥΟΝΗΣ, του Συλλόγου Περίθαλψης και Προστασίας Άγριων Ζώων που βρίσκεται στο νησί της Πάρου, ζουν τα φλαμίνγκο που βλέπετε. Είναι Φοινικόπετρα που…
Δεν θα ήταν καλά αυτό, να μην παρέμενε μόνο σλόγκαν για αφελείς καταναλωτές, αλλά συνέβαινε στην πραγματικότητα; Να ήταν η δέσμευση των ανθρώπων για τον σεβασμό, που θα έδειχναν, στη φύση, στα ζώα και στο περιβάλλον!
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr