Μαθήματα φιλοζωίας στα Δημοτικά, Γυμνάσια & Λύκεια του Δήμου Αγίου Δημητρίου σε συνεργασία με τις Ζωοφιλικές Ενημερώσεις Σχολείων
Ο Δήμος Αγ. Δημητρίου Αττικής με ανακοίνωση του τονίζει ότι «στο πλαίσιο της υλοποίησης του προγράμματος για τη διαχείριση των αδέσποτων και των δεσποζόμενων ζώων…
Το πιο πιθανό είναι να ζητήσει αναβολή για ένωση και συνεκδίκαση των υποθέσεων, προκειμένου να δικαστεί μία φορά και για τα δύο αδικήματα.
Ας δικαστεί να φάει καμία 5άρα χρόνια άνευ αναστολής και μη εξαγοράσιμα και δε με νοιάζει αν θα δικαστεί σε χωριστά δικαστήρια. Σίγουρα στο πρώτο δικαστήριο θα αναφερθεί οτι εκκρεμεί η δίκη για τον ξυλοδαρμό, στοιχείο επιβαρυντικό. Αν στο δεύτερο δικαστήριο φάει άλλα τρία χρονάκια... μια χαρά μου ακούγεται!