Μια νυχτοπεταλούδα τη μέρα
Την νυχτοπεταλούδα, που βλέπετε, την πετύχαμε μέρα καθηλωμένη στην είσοδο της εκκλησίας δίπλα από καφέ «Δίστρατο» μέσα στην Αγορά της Παροικιάς.
Η φωτογραφία του Γιάννη Ορφανού με το χταποδάκι πάνω στο χέρι του σε κάνει να πιστεύεις ότι το καλοκαίρι είναι εδώ… Ευτυχώς που υπάρχουν και εκείνοι που δεν αντιμετωπίζουν όλα τα πλάσματα ως μεζέδες στο πιάτο τους…
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
OTAN EXW THN EFKAIRIA NA PAW THALASSA, KANW SNORKELING, PANTA ME THNN ELPIDA NA PESW EPANW SE XTAPODIA....PARATHRWNTAS TA KATLAVA OTI EINAI PANEKSYPNA PLASMATA, POLY PERIERGA KAI SYNAISTHIMATIKA....EINAI APOLAVSH H DIADRASH MAZI TOUS!