Σ’ ένα παράλληλο σύμπαν… τι θα έλεγε το γατάκι;
Σ’ ένα παράλληλο σύμπαν μακριά από τη θλιβερή ελληνική πραγματικότητα το γατάκι που το κρατάνε - λες και είναι μίασμα - μακριά από το παιδί θα έλεγε: «Πρέπει να είναι πολύ άγριο αυτό το μικρό για να το έχουν βάλει πίσω από το πλέγμα».
Το κακό με τον δικό μου γάτο, είναι ότι τις τρώει κίολας(εκτός από τα πόδια-μπλιάχ)!!! Όχι απλώς τις τρώει, τρελαίνεται για όλα αυτά (μύγες-κουνούπια-ακρίδες και γενικώς ό,τι κινείται). Αυτό που δεν ξέρω αλλά και φοβάμαι είναι για το αν μπορεί να πάθει κάτι. Κυρίως από τα φάρμακα,από τις απολυμάνσεις που κάνουν στην πολυκατοικία, που θα έχει πάνω της η κατσαρίδα. Ξέρει κάποιος? Αλλά και εγώ θέλω να ψεκάσω στο μπαλκόνι μου. Μπορώ ή θα πάθει κάτι το ¨παιδάκι¨ μου?