Μουτράκι σκέτη γλύκα…
Βλέπεις την ομορφιά αυτών των πλασμάτων και αναρωτιέσαι με τι καρδιά τα εξοντώνουν δίποδα κτήνη που ζουν ανάμεσα μας…
Το σπίτι της Ειρήνης Καλυβιώτη και του Μάκη Παραδεισόπουλου είναι ένας πραγματικός παράδεισος για τα ζώα της οικογένειας. Ο Λάζαρος (ο γάτος) και ο Χέστον (το περιστέρι) παίρνουν ώρες μαζί και ο φτερωτός της παρέας συνηθίζει να κάθεται στις πλάτες του τετράποδου.
Αν ο γάτος απολαμβάνει να κάνει τον κουβαλητή δεν το γνωρίζουμε αλλά σίγουρα κάνει υπομονή, όπως υπομονή κάνει ο Μάκης αφού κάθε φορά που παίζει κιθάρα έχει και τους δύο στους ώμους του...
Δείτε το βίντεο!
Διαβάστε επίσης:
Έσωσε το πυροβολημένο Σέτερ που βρέθηκε σκελετωμένο στην Κερατέα
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr