Στο Μεσολόγγι στις 21/10 η δίκη του κυνηγού που βασάνιζε συστηματικά μωρά αγριογούρουνα (βίντεο)
Της Ελένης Ηλιοπούλου
Στις 21 Οκτωβρίου 2015 θα δικαστεί ο κυνηγός που στο προφίλ του στο facebook τον Μάρτιο του 2012 ανέβασε αρκετά βίντεο που δείχνουν πως εκείνος και οι φίλοι του εκπαιδεύουν τα κυνηγόσκυλα τους βασανίζοντας χωρίς έλεος μωρά αγριογούρουνα.
Βρωμονησιωτες! Οι πιο απολιτιστοι θα το ξαναπω και ας γινω κακος σε μια χωρα χωρις παιδεια ετσι και αλλιως!
Οπως και κάμποσοι (βρομωνησιώτες) με το υστέρημα τους φροντίζουν αδέσποτα. Το τσουβάλιασμα γενικώς δεν ειναι σωστό. Αυτά απο έναν βρομωνησιώτη.
Προφανώς υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά παρατηρώ μια ιδιαίτερη ροπή προς την κακοποίηση των ζώων, την σιωπή της κοινωνίας και ειδικά στην με κάθε λόγο δικαιολόγηση των αθλιοτήτων από νησιώτες! Φυσικά και γενικά το επίπεδο στην χώρα είναι πολύ χαμηλό......