Συνεχίζονται οι δολοφονίες ζώων με φόλες στην Ερεσό Λέσβου
Ο Σύλλογος Μέριμνας Απροστάτευτων Ζώων «Η ΚΙΒΩΤΟΣ Μυτιλήνης» σε ανακοίνωση του επισημαίνει ότι η δηλητηρίαση αδέσποτων και μη συνεχίζεται στην Ερεσό καθώς σήμερα ένα ακόμα…
Στην αυλή του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καρπάθου κάποιος σήμερα το πρωί πέταξε τα κουτάβια που βλέπετε για να τα ξεφορτωθεί αφού πρώτα τα έκλεισε στην πλαστική σακούλα. Τα ζώα μάζεψαν τα παιδιά τα οποία όμως είναι αβέβαιο ότι θα μπορέσουν να τα κρατήσουν στη ζωή.
Η φωτογραφία που δημοσίευσε στο προφίλ της στο facebook η Μαρία Οικονομίδη η οποία έκανε και την έκκληση για την διάσωση των ζώων είναι αδιάψευστη απόδειξη ενός ακόμα εγκλήματος εις βάρος ανυπεράσπιστων πλασμάτων.
Διαβάστε επίσης:
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr