Στο προαύλιο του Ραδιομεγάρου της ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή χθες το βράδυ η Κατερίνα Παλιού που είναι διδάκτωρ Ιστορίας της Τέχνης και ως αλληλέγγυα συμπαραστέκεται στον αγώνα των απολυμένων της Δημόσιας Ραδιοτηλεόρασης βοηθώντας στις αναγνώσεις ανακοινώσεων επί σκηνής διάβασε ένα απόσπασμα της διακήρυξης της Ομάδας για τα Δικαιώματα των Ζώων/Τμήμα Οικολογίας και Περιβάλλοντος ΣΥ.ΡΙΖ.Α. – Ε.Κ.Μ.
Δείτε εδώ το σχετικό βίντεο με την ομιλία σχετικά με την εκμετάλλευση των μη ανθρώπινων έμβιων όντων και τα πειραματόζωα, που πραγματοποιήθηκε λίγο πριν ξεκινήσει η συναυλία του Ορφέα Περίδη.
Οι ημίαιμες πιτμπουλίνες (μια μαμά και δύο κόρες) βρίσκονται σε μια χωματερή σε οικισμό ανάμεσα στο Λαύριο και τη Κερατέα. Τις εντόπισε μια γυναίκα, η οποία αν και είναι άνεργη με κόπο συνεχίζει να φροντίζει μεγάλο αριθμό αδέσποτων στην περιοχή.
To εξώδικο που έστειλε στο κανάλι ALPHA η παράνομη εκτροφέας από τις εγκαταστάσεις της οποίας στα Σπάτα κατασχέθηκαν τον περασμένο Δεκέμβριο 37 σκυλιά σταμάτησε την…
την αγαπημένη μου τετράποδη. με πολύ κόπο και για μην διαφέρει από τα δίποδα, την έχω μάθει να χέζει και να κατουράει στη θάλασσα.......θεώρησα απαραίτητο να ευθυγραμμιστεί με τις ανθρώπινες συνήθειες :::: ΡΡΡΡΡ
http://dogw0rld.blogspot.gr/2012/09/blog-post_3660.html?spref=fb
την αγαπημένη μου τετράποδη. με πολύ κόπο και για μην διαφέρει από τα δίποδα, την έχω μάθει να χέζει και να κατουράει στη θάλασσα.......θεώρησα απαραίτητο να ευθυγραμμιστεί με τις ανθρώπινες συνήθειες :::: ΡΡΡΡΡ