Στο κτηνιατρείο της Ελένης Καρύπογλου στον Νέο Κόσμο της Αττικής φιλοξενείται ένα ασπρόμαυρο αρσενικό γατάκι που βρέθηκε νεογέννητο στον δρόμο σε κακή κατάσταση. Η κτηνίατρος φρόντισε το μωρό, το οποίο είναι πια περίπου 8 εβδομάδων, και ουσιαστικά μόλις πήρε τα πάνω του απέδειξε ότι είναι μια σβούρα με γατίσια μορφή και χάρη.
Αυτό το υγιέστατο πλασματάκι χρειάζεται σπιτικό και σε κάθε επισκέπτη του κτηνιατρείου δείχνει τη μεγάλη ανάγκη του να είναι διαρκώς σε επαφή με τους ανθρώπους. Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο τηλέφωνο: 2130409466.
Οι δύο σκύλοι που βλέπετε, βρέθηκαν στην Πάρνηθα, υποσιτισμένοι και σε άσχημη κατάσταση. Είναι ημίαιμα Πίτμπουλ ευτυχώς και τα δύο είναι υγιέστατοι, ηλικίας περίπου 1,5 έτους το καθένα.
Η σκυλίτσα που βλέπετε, είναι μόλις έντεκα μηνών. Είναι εμβολιασμένη, στειρωμένη, και φέρει και τσιπάκι με αριθμό: 982000148376467. Αγαπάει τα παιδιά και ξέρει να προστατεύει το σπίτι της. Μόλις αντιληφθεί κάτι ενοχλητικό βάζει μια φωνή που δεν αφήνει κανέναν αδιάφορο.
H μποξερίνα Λούνα βρέθηκε δεμένη κάτω από ένα δέντρο στη μέση του πουθενά, αποστεωμένη και υποσιτισμένη. Ο «καλαζαροφοβος» νεοέλληνας και μαζί ο «καλαζαρόφοβος» κτηνίατρος του, αποφάσισαν να την καταδικάσουν σε αργό και βασανιστικό θάνατο, αντί να ξοδέψουν 300 ευρώ για την θεραπεια του καλαζάαρ από το οποίο έπασχε!