7o Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: Βοηθήστε ένα αδέσποτο (βίντεο)
Οι δάσκαλοι και οι μαθητές του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δημητρίου Αττικής δημιούργησαν ένα βίντεο χρησιμοποιώντας τις παιδικές ζωγραφιές μαζί με νότες, ποιήματα και λόγια…
Τους κτηνιάτρους του νομού Τρικάλων που θα ήθελαν εθελοντικά να συμμετέχουν στο πρόγραμμα στείρωσης των αδέσποτων ζώων της περιοχής προσκαλεί ο Δήμος Καλαμπάκας.
Στη σχετική ανακοίνωση τονίζεται ότι: «Η δημοτική αρχή του Δήμου Καλαμπάκας καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για να αντιμετωπίσει το θέμα των αδέσποτων ζώων. Με τις υποδομές και τα μέσα που διαθέτει προσπαθεί να συμβάλλει στην αντιμετώπιση του προβλήματος των αδέσποτων».
Μάλιστα επισημαίνει πως: «Η οικονομική επιβάρυνση των αναλώσιμων θα γίνει αποκλειστικά από τον Δήμο σε συνεργασία με κτηνιατρείο που λειτουργεί νόμιμα και διαθέτει τον απαραίτητο εξοπλισμό».
Οι κτηνίατροι που θα ήθελαν να συμμετέχουν στο πρόγραμμα μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή καλώντας στα τηλέφωνα: 2432350281-282-283.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr