Πελεκάνοι στην λίμνη της Καστοριάς αντιμέτωποι με τους -16 βαθμούς Κελσίου
Οι πελεκάνοι όπως και όλα τα υδρόβια πτηνά, που ζουν στην λίμνη της Καστοριάς, δίνουν μάχη για να κρατηθούν στη ζωή καθώς στις 7 Ιανουαρίου…
Ο Ρούρης είναι ο αδέσποτος γάτος που ζει στην Αθήνα και αναζητεί συντροφιά και ζεστασιά στην αγκαλιά των ανθρώπων. Ένα πλάσμα περίπου 10 ετών που στειρώθηκε και χρειάζεται σπιτικό. Αν μπορείτε να του προσφέρετε την αγκαλιά μόνιμα μη διστάσετε!
Οι φωτογραφίες που τράβηξε η Ραφαήλια Μελαμπιανάκη στις 30 Δεκεμβρίου δείχνουν την ανάγκη που έχει αυτό το πλάσμα για μια αγκαλιά αλλά και την αγάπη του άστεγου άνδρα γι' αυτό το πλάσμα...
Αν μπορείτε να γίνετε η οικογένεια του
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr