Καστοριά: Μια σαύρα παγιδευμένη σε αλουμινένιο κουτί αναψυκτικού
Πολλές φορές έχουμε επισημάνει ότι τα κάθε είδους απορρίμματα των ανθρώπων λειτουργούν ως θανάσιμες παγίδες για τα ζώα της στεριάς και της θάλασσας και αυτό…
Οι δυο ψιψίνες ζωγραφισμένες με σπρέι στον τοίχο του Σταθμού του Η.Σ.Α.Π. στο Ηράκλειο Αττικής είναι βέβαιο ότι τραβάνε την προσοχή. Ο καλλιτέχνης έκανε ό,τι μπορούσε για να δημιουργήσει αυτό το γκράφιτι με τα δύο αιλουροειδή που μοιάζουν τόσο αληθινά αν αποτυπωμένα σ' έναν τοίχο.
Μέσα στη βρωμιά της πόλης αυτό το γκράφιτι αξίζει το βλέμμα σου.
Δείτε το βίντεο!
Διαβάστε επίσης:
Μια φωλιά δράκων στην Ακαδημία Πλάτωνος
Όταν ήρθαν για τα αδέσποτα δεν μίλησες!
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr