«Αγαπάτε τα ΖΩΑ, τον ΑΤΤΙΚ… και ΑΛΛΗΛΟΥΣ»
«Αγαπάτε τα ΖΩΑ, τον ΑΤΤΙΚ… και ΑΛΛΗΛΟΥΣ», αυτό το σύνθημα ήταν αναρτημένο σε πανό μέσα στην «Μάντρα», που ήταν το αυτοσχέδιο θεατράκι, το οποίο ο Αττίκ, ο Κλέωνας Τριανταφύλλου (1885-1944), είχε φτιάξει στις αρχές του προηγούμενου αιώνα στην Πλατεία Αμερικής στην Αθήνα.
Οι σωστοί γονείς μεγαλώνουν σωστά τα παιδιά τους.
Το ήθος διδάσκεται! Μπράβο Άννα!
δεν υπαρχει ωραιοτερη εικονα....δυο αθωες ψυχες παιζουν μαζι.......