Ο άστεγος ξένος που φροντίζει τον αδέσποτο σκύλο στο λιμάνι του Πειραιά
Η Ευρυδίκη Βλάσση εντόπισε τυχαία τον περασμένο Απρίλιο τον ηλικιωμένο άστεγο άνδρα που έχει κάνει σπίτι του την προβλήτα του λιμανιού του Πειραιά. Η φροντίδα…
Στη Μακρινίτσα της Μαγνησίας στο «μπαλκόνι» του Πηλίου κάποιος χαρίζει γάτες με το ανάλογο αντίτιμο… Για του λόγου το αληθές δείτε τη φωτογραφία που τράβηξε η Γιώτα Παγκράτη.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr